החזון

חזון היקב

"עוד לפני שנטעה גפן אחת בכרמים של היקב, לני רקנאטי ואורי שקד כבר נטעו את החלום”. החלום היה להביא את בשורת יינות האיכות לאניני היין בארץ ובעולם, להפוך את יקב רקנאטי לשם נרדף למצוינות בינלאומית בעולם היין.
לני רקנאטי ואורי שקד העומדים בחוד החנית של עולם היין הישראלי, התחילו את המסע כבר בשנת 2000 ומאז הדרך רק משתבחת. צוות הייננים בשיתוף הבעלים חולקים חזון משותף ומלא השראה: להפיק יין מקומי, ישראלי, שיבטא את הטרואר המיוחד של האזור. כמו טביעת אצבע ייחודית האופיינית רק ליינות המופקים ביקב רקנאטי.

בשנים הראשונות צוות הייננים של רקנאטי עסק בחקר הזנים הקלאסיים הבינלאומיים ובדק לעומק בציר אחר בציר את איכותם ואזור הגידול האידאלי עבורם על מנת להגיע לזיקוק הטעם והביטוי הישראלי המובהק שלהם. אך רק לאחר כמה שנים, בעת בציר לילי בשנת 2007 עלה רעיון מהפכני. הפקת יין שיבטא שילוב זנים קלאסיים וזנים ים תיכוניים, לצידם. לאחר המהפכה הים תיכונית שיקב רקנאטי היה חלק חשוב ממנה עם יין הקריניאן פרא, הגיעה פריצת דרך נוספת: הפקת יין מענבי זן המראווי. זן ישראלי שורשי, בן 3,000 שנה שגדל פרא-בכרם שאין דומה לו.

החתירה למצוינות וניסיונות חדשניים, הם נשמת אפו של יקב רקנאטי והדוגמאות הללו, הן רק טעימה קטנה ממה שמחכה לאוהבי היין בעתיד.
מאחורי כל סמל של יקב רקנאטי מחכה יין בוטיק המעניק ביטוי מושלם לאזוריות שבו. יין ים תיכוני אמיתי ומרגש בכל טעם מחדש.

כיום, לאחר שנים ארוכות של השקעה, תשוקה ואהבה, זה לא במקרה שהיינות של יקב רקנאטי זוכים בפרסים, מחמאות וציונים גבוהים ממבקרי היין החשובים והמשפיעים ביותר בעולם.

לני רקנאטי ואורי שקד, הבעלים ביקב רקנאטי

לני רקנאטי ואורי שקד, הבעלים ביקב רקנאטי

תצפית על כרם

ענבים על הגפן