איזון מדויק
בין טרואר לתוצר

"עוד לפני שנטעה גפן אחת בכרמים של היקב, לני רקנאטי ואורי שקד כבר נטעו את החלום”. החלום היה להביא את בשורת יינות האיכות לאניני היין בארץ ובעולם, להפוך את יקב רקנאטי לשם נרדף למצוינות בינלאומית בעולם היין. 

חזון

"עוד לפני שנטעה גפן אחת בכרמים של היקב, לני רקנאטי ואורי שקד כבר נטעו את החלום”. החלום היה להביא את בשורת יינות האיכות לאניני היין בארץ ובעולם, להפוך את יקב רקנאטי לשם נרדף למצוינות בינלאומית בעולם היין.
לני רקנאטי ואורי שקד העומדים בחוד החנית של עולם היין הישראלי, התחילו את המסע כבר בשנת 2000 ומאז הדרך רק משתבחת. צוות הייננים בשיתוף הבעלים חולקים חזון משותף ומלא השראה: להפיק יין מקומי, ישראלי, שיבטא את הטרואר המיוחד של האזור. כמו טביעת אצבע ייחודית האופיינית רק ליינות המופקים ביקב רקנאטי.

בשנים הראשונות צוות הייננים של רקנאטי עסק בחקר הזנים הקלאסיים הבינלאומיים ובדק לעומק בציר אחר בציר את איכותם ואזור הגידול האידאלי עבורם על מנת להגיע לזיקוק הטעם והביטוי הישראלי המובהק שלהם. אך רק לאחר כמה שנים, בעת בציר לילי בשנת 2007 עלה רעיון מהפכני. הפקת יין שיבטא שילוב זנים קלאסיים וזנים ים תיכוניים, לצידם. לאחר המהפכה הים תיכונית שיקב רקנאטי היה חלק חשוב ממנה עם יין הקריניאן פרא, הגיעה פריצת דרך נוספת: הפקת יין מענבי זן המראווי. זן ישראלי שורשי, בן 3,000 שנה שגדל פרא-בכרם שאין דומה לו.

החתירה למצוינות וניסיונות חדשניים, הם נשמת אפו של יקב רקנאטי והדוגמאות הללו, הן רק טעימה קטנה ממה שמחכה לאוהבי היין בעתיד.
מאחורי כל סמל של יקב רקנאטי מחכה יין בוטיק המעניק ביטוי מושלם לאזוריות שבו. יין ים תיכוני אמיתי ומרגש בכל טעם מחדש.

כיום, לאחר שנים ארוכות של השקעה, תשוקה ואהבה, זה לא במקרה שהיינות של יקב רקנאטי זוכים בפרסים, מחמאות וציונים גבוהים ממבקרי היין החשובים והמשפיעים ביותר בעולם.

אודות

יקב רקנאטי הוקם בשנת 2000 על ידי לני רקנאטי ואורי שקד. מטרתם הייתה הקמתו של יקב חדש אשר יפיק יין ישראלי איכותי ומקורי. פילוסופיית היקב מכוונת ליצירת יינות מקומיים ומקוריים, יינות שיבטאו בצורה הטובה ביותר את אקלים המקום, האדמה ואת שנות הבציר.

את תהליך הפקת היין מוביל היינן הראשי קובי ארביב, אשר החל את עבודתו ביקב בשנת 2006, ובמרוצת השנים התפתח ולמד את עולם היין כאוטודידקט. ארביב, יינן מוכשר ומקורי המאמין בהתאמת הזנים הים-תיכוניים לאקלים הארץ-ישראלי, פילוסופיה ייננית אותנטית, השואפת לשקף ביצירת היין את אזור הגידול, הכרם, וזן הענבים הגדל בו.

ליקב כרמים באזורי הגידול האיכותיים ביותר בארץ, והוא מגדל בהקפדה יתרה זנים ים תיכוניים יחודיים, כגון: פטיט סירה, מרסלאן וקריניאן, זנים מקומיים (מראווי) וכל זאת במקביל לגידול זנים בינלאומיים קלאסיים, כגון: קברנה סוביניון, סוביניון בלאן, שרדונה וזנים אחרים.
היקב גאה על הישגיו חסרי התקדים השנים האחרונות, הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית. אך אינו נח על זרי הדפנה וממשיך לטפח כרמים חדשים, לבצע מחקרים בתחום החקלאי והיינני, והחשוב מכל – להפיק יין באהבה גדולה, תוך שאיפה לשיפור מתמיד ולביטוי מיטבי של הטרואר הארץ ישראלי הנפלא העומד לרשותנו. יקב רקנאטי, סמל של מצוינות.